Anasayfa  |   İletişim  | EN
Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
Bize Ulaşın
Mesajınız
Bize Ulaşın
FSMVÜ | Ders Kayıtları Hakkında
Duyuru Arşivi
Ders Kayıtları Hakkında

 

2020-2021 Akademik Yılı Güz Yarıyılı Lisansüstü Programların Ders Seçim İşlemleri


Değerli Öğrencimiz;

 

Lisansüstü programların 2020-2021 eğitim-öğretim yılı güz yarıyılı ders seçim işlemleri 30 Eylül-02 Ekim 2020 tarihleri arasında yapılacak olup, dersini değiştirecek olanlar ya da hiç ders seçememiş öğrenciler ekle-bırak haftasında (12-13 Ekim 2020)  seçim yapabilirler. Bir dersin açılabilmesi için yüksek lisansta en az beş kişi tarafından doktora dersinin açılabilmesi için en az üç kişi tarafından seçilmiş olması ve derslerini seçen öğrenci sonuçlandırma işlemini yaptıktan sonra ilgili programın Ders Danışmanı tarafından onaylanması gerekir.

Ders Danışmanlarının iletişim bilgileri, haftalık ders programları, 2020-2021 öğretim yılı Lisansüstü Akademik Takvimi Enstitü sayfamızda mevcuttur.

Derslerinizi öğrenci otomasyon sisteminden öğrenci numaranızı ve şifrenizi girerek seçebilirsiniz. 

Ders seçim işlemlerinin sorumluluğu tamamen öğrenciye aittir.

Önemli Not:

Doktora ve tezli yüksek lisans programlarında kayıtlı öğrencilerin en geç 4. dönemde, tezsiz yüksek lisans programlarında kayıtlı öğrencilerin ise derslerini en geç 3. dönemde bitirmeleri gerekmektedir. 2020-2021 eğitim öğretim yılı güz yarıyılında 5. dönemine giren doktora ve tezli yüksek lisans programları öğrencileri ders seçimi yapamazlar. (Bu süreye Bilimsel hazırlık, Kayıt dondurma, Ek Süre Talep eden öğrenciler hariçtir.)

Kayıt Yenileme

Öğrenciler her dönem başında veya takvimde ilan edilen süreler içinde, Otomasyon Sistemi üzerinde ders seçimini yaptıktan sonra ödemekle yükümlü oldukları dönemlerin öğrenim ücretini ödeyerek derslerini onaylayabilirler.

Tam burslu programlarda öğrenimini sürdüren öğrenciler, ücret işlemlerinden sorumlu değildir.

Mazeretleri nedeniyle ilan edilen süreler içinde kayıt yenilemeyen öğrencilerin başvuruları, incelenip mazeretleri geçerli görülenlerin kayıtları yapılır. Mazeretli olarak kayıt yenilemek isteyen öğrencinin, gerekçesini belirttikten sonra varsa belgesini de ekleyerek başvurması gerekir.

Akademik takvimde belirtilen sürelerde kaydını yenilemeyenler, o yarıyılda derslere ve sınavlara giremezler, öğrencilik haklarından yararlanamazlar. Öğrencinin kayıt yenilemediği yarıyıllar kanunla belirlenen öğrenim süresinden sayılır.
Kurumsal
E-Posta
İnsan
Kaynakları
SKS
FSM
Otomasyon
International Relations
FSM SEM
ALUTEAM
KURAM
FSM
TÜMER
Kariyer
Merkezi